Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

W tym miejscu kupisz podłogi drewniane dębowe.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie proste i każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]