W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Dowiedz się więcej o cyrkoniach.

Podczas zdobienia biżuterii masowo stosowane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród swoich ozdób. Znaleziono oczywiście też alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem udawać brylant. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. W przeszłości, przez swoje cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.