Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebrne zawieszki znajdziesz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebra okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.