Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Po więcej informacji o Himalaje wycieczka kliknij tu.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejną zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny i Lhotse

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]