Szkoła tenisa dla dzieci

Tenis dla dzieci Kraków - na tej stronie sprawdzisz aktualną ofertę.

Aktywność fizyczna jest niezbędna i zalecana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo różnych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]