Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezatartych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, znikające już lodowce, a także malownicze krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto też zrobić zapas medykamentów przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]