Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Oferta trekkingu górskiego w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Górskie wyprawy mają różne postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz minimum elementarnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie, jak również graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]