kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy – wielkie osiągnięcie techniki

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości istotne osiągnięcie techniki. Możliwości jego zastosowania jest naprawdę bardzo dużo. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy jest używany niemalże w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt bardzo zaawansowany, który odznacza się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy wykorzystywany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest obecnie w zasadzie niezastąpiony, jeżeli chodzi o przewody telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia pomiędzy centralami a abonentami są niezawodne, a prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest świetne, co gwarantuje wysoką jakość tego, co słyszymy w słuchawce aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również rozgłośnie TV. Kable światłowodowe charakteryzują się bardzo małą wagą, co sprawia, że doskonale spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się operatorom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o świecie komputerów, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które na ten moment dostępne są w sprzedaży, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najlepsze podlegają w procesie wytwarzania niezwykle drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie należy obawiać się, że w czasie użytkowania będą zawodziły. Wykorzystanie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy cechujące najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , która sprawia, że kabel opiera się oddziaływaniu niekorzystnych czynników i w ten sposób długo może pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie ogromny krok do przodu, jeśli chodzi o stosowane współcześnie rozwiązania techniczne.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]