Kable RTV – najważniejsza część sieci

Jeśli szukasz kabli RTV, skieruj się na tę stronę.

Bez wydajnych instalacji nie sposób pobierać impulsu TV oraz internetowego. Jak łatwo się domyślić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą osiągalne będzie transmitowanie danych do poszczególnych węzłów oraz gniazd. Z uwagi na to, jak są one istotne, ekipy zakładające sieci z dużą uwagą dobierają używane przez siebie kable. Ich dobór potrafi stać się powodem sporych trudności – wszak zależnie od warunków należy wykorzystać inne przewody. Ważna jest także ich niezawodność, gdyż sieci powinny wytrzymać co najmniej dekadę eksploatacji. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne i połączeń głosowych. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym stosowane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do transmisji impulsów o niskiej mocy. Tego typu przewody stosowane są najczęściej do przesyłu danych do ostatecznych odbiorców.

Kable RTV – jak wybrać?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Z tego względu ekipy montujące tego rodzaju sieci zazwyczaj stawiają współpracę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich instalacja okaże się w każdym wypadku solidna. Warto wybrać ten sklep, który sam wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Ważne będzie również to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela gwarancji i świadczy pomoc w razie problemów – wszak to producent musi najlepiej znać swoje przewody i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie funkcjonalnej instalacji.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]