nadajnik optyczny

Nadajnik optyczny – ważny element sieci

Ze względu na fakt, iż niemal codziennie używamy instalacji telekomunikacyjnych, muszą one obecnie okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, że elementy wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak możliwe będzie wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi elementami są rzecz jasna kable, lecz – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych podzespołów prawidłowe działanie instalacji nie byłoby osiągalne. Innymi istotnymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po nadawcy danych oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są dzięki niemu transmitowane kablami, zaś następnie transformowane przez dekoder, by trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niskim wypaczeniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal całkowicie wyparł już pozostałe rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

By instalacja była efektywna i bezpieczna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać wyłącznie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję musi funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy pamiętać już podczas planowania instalacji. Firmom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem sieci rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku trudności w czasie instalacji – gwarantują rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]