Lekcje rysunku – czy warto się na nie zapisać?

Aktualna oferta lekcji rysunku znajduje się tu.

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, aczkolwiek nawet ci, którzy nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego znaczne korzyści. Wykazano bowiem, iż nawet okazjonalne rysowanie ma pozytywny wpływ na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest również istotnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania sprawiają, że spory odsetek ludzi postanawia poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką opcję daje nam szkoła rysunku prowadzona przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono osób, do których kierowana jest oferta nauki rysunku, jest naprawdę szerokie. Część zajęć przygotowywanych jest z myślą o najmłodszych, dla których są bodźcem do rozwijania wyobraźni, wrażliwości oraz umiejętności manualnych. Wiele osób rozpoczynających naukę rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to w szczególności takich miast jak Poznań, Wrocław, Katowice czy Kraków. Nie brak także kursów kierowanych do hobbistów – tych, którzy po prostu lubią rysować i chcieliby robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje zdolności.

Czego nauczy nas szkoła rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy przystosowane do potrzeb osób o rozmaitych artystycznych zainteresowaniach. Mnóstwo czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, na które możemy się zdecydować. Dobre szkoły oferują również lekcje digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) i rysunku architektonicznego.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]