Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Oferta kursu digital paintingu w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają głównie z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można stosować?

Jest sporo programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym softwarem game developerów oraz artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak m.in. GIMP, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem szkolenia

Praktycznie uczenie się digital paintingu odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samemu, lecz by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne triki korzystania z pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z autorem kursu.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]