Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

Szukasz bagażnika bazowego? Wejdź na http://bit.ly/31xYQzQ.

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]