Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Szukasz bryczesów do jazdy konnej? Sprawdź horse-trade.pl.

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy bądź pełny, który obejmuje również uda i łydki. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – liczne kieszenie i elastyczne zakończenia nogawek.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]