Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Jeśli szukasz kapsułek do ekspresu Nespresso, koniecznie odwiedź tę stronę.

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Venezia, Roma oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty palonego drewna, orzechów laskowych czy czekolady. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Intensiva czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Carmel i Vanilla.

Opakowania obecne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]