Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Zainteresowany shuttersami w salonie? Zajrzyj tutaj.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego więc powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale równocześnie komfortowy. Dowolność ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co umożliwia np. częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwe czyszczenie

Możliwość regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich utrzymanie jest nadzwyczaj proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w łazience czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]