Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli chcesz kupić sztylpy, skieruj się na tę stronę.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach zwykle spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]