Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Chcesz kupić kontenery KP? Odwiedź ten adres.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, złom, gruz, a także zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]