Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Potrzebujesz lampy solnej? Sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w 3 odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dobierzemy je do aranżacji wnętrza, bo występują w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył solnych o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im regularne formy, m.in. sześcianu albo walca.

Lampy solne a produkcja jonów ujemnych

Dużo osób wierzy, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i subtelne, stąd rekomenduje się nabycie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, dlatego iż z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a duże bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]