Toczki i kaski jeździeckie – zabezpieczenie głowy jeźdźca

Jeśli chcesz zamówić toczki do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]