Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Szukasz ubrania na motor? Skieruj się na ten adres.

Nie od dawna wiadomo, iż poruszanie się na motorze nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W razie ewentualnego kolizji kierowcę motocykla nie chronią pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Skutkiem tego tak istotne dla każdego motocyklisty jest posiadanie stosownej odzieży zaprojektowanej specjalnie do tego rodzaju jazdy. Odzież na motocykl nie tylko ogranicza możliwe obrażenia kierowcy, ale również chroni go przed deszczem, słońcem oraz wiatrem, co zwiększa komfort jazdy.

Ubranie na motocykl – z tekstyliów czy ze skóry?

Kupując odzież motocyklową przede wszystkim powinno się zaopatrzyć się w kask, gdyż zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy jedziemy wolno na skuterze, czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to również główny element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, ochraniający głowę przed obrażeniami mogącymi wywołać ciężkie skutki dla jego zdrowia, a wręcz i życia.

Do ochrony innych części ciała w czasie jazdy mamy niemało opcji. Pasjonat motocykli może skompletować swój strój dobierając odpowiednią spodnie oraz kurtkę zaprojektowane z myślą o jeździe na motocyklu albo zdecydować się na kombinezon (dwu- bądź jednoczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych w ofercie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Nie ulega wątpliwości, skóra jest niezwykle odpornym na zniszczenia materiałem, co nie oznacza, iż odzież na motocykl wytworzona z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w niej materiały o wysokiej odporności na otarcia i wysokie temperatury. Te części garderoby kierowcy są uzupełnione o odpowiednie wzmocnienia osłaniające łokcie, kolana oraz barki, które podczas upadku są najbardziej wystawione na urazy.

Kominiarki, camelbagi i inne dodatki

Następnymi ważnymi elementami odzieży na motor są obuwie i rękawice. Rękawice w razie upadku chronią dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed klatkę piersiową i głowę, przez co narażamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Dobrze wobec tego zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi elementami zabezpieczającymi kłykcie oraz wewnętrzną powierzchnię dłoni. Dobre buty na motocykl obok tego, iż osłaniają drobne kości stopy, dają także lepszą przyczepność, a przez to łatwiejsze panowanie nad masywną maszyną.

W jakie inne części ubrań na motor wypada posiadać? To niewątpliwie camelbagi, kołnierze, gogle jeżeli używamy kask crossowy, a także dodatkowe slidery, ochraniacze czy też zbroje.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]