aparat do masażu uciskowego, carepump

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także szczególnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Sporo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroba nowotworowa bądź zaburzenia rytmu serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]