Zalety posiadania kamery motocyklowej

Więcej informacji o kamerkach motocyklowych.

Motocykliści, którzy przemierzają dalekie trasy, w wielu przypadkach nie są w stanie przekazać znajomym nie korzystającym jednośladu, jak fenomenalne widoki można podziwiać w czasie jazdy. W tej sytuacji obraz zarejestrowany kamerą będzie wart więcej aniżeli słowa. Jednocześnie kamera na motor to też użyteczne urządzenie, którego zakup winien przemyśleć każdy użytkownik motocykla.

Kamery motocyklowe pomaga rozpoznać sprawcę

Tak samo jak kierowcy aut, posiadacze motocykli także dostrzegają zalety zapisu przebiegu podróży motorem. W razie dojścia do dowolnego wypadku na drodze – zniszczenia motocykla z powodu uszkodzonej infrastruktury drogowej, kolizji czy upadku, obraz uchwycony przez kamerkę motocyklową może być materiałem dowodowym bardzo przydatnym dla funkcjonariuszy drogówki albo ubezpieczyciela. Niebezpieczne zdarzenia podczas jazdy trwają z reguły parę sekund, w których górę biorą skrajne emocje oraz trwoga, co powoduje, iż w wielu przypadkach ich uczestnicy nie są w stanie wydobyć z pamięci kluczowych faktów. Skutkuje to dalej trudnością z bezspornym określeniem, kto w rzeczywistości jest sprawcą wykroczenia, a kto poszkodowanym. Kamerka na motocykl jest natomiast obiektywnym obserwatorem, a zapisany przez nią plik wielokrotnie już rozstrzygał sporne sytuacje w sądach.

Wideorejestrator a może kamera sportowa na motocykl – różnice

Wiele osób jest przekonanych, iż kamera sportowa i wideorejestrator to w sumie to samo. Tymczasem można wypunktować fundamentalne różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia wszechstronność jej zamocowania – można zaopatrzyć ją w zaczepy, dzięki którym montuje się ją bez trudności na kierownicy, kasku, a nawet wahaczu. W kategorii kamer sportowych dostaniemy modele oferujące rejestrację filmów w najlepszej rozdzielczości (nawet w 4K), posiadające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (również takie z opcją nagrywania sferycznego!), co sprawia, że są znakomitym urządzeniem do uwiecznienia interesujących filmów, którymi można popisać się w internecie bądź pokazać innym pasjonatom motocykli. Tymczasem wideorejestrator lepiej sprawdzi się jako przyrząd zapisujący przebieg podróży pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się wyższą jasnością obrazu, co sprawia, że wyraźniej widoczne są nawet drobne szczegóły. Oprócz tego nierzadko posiadają one opcję aktywowania się wraz z włączeniem silnika, więc nagrywają podróż od jej pierwszych chwil. Następnym atutem wideorejestratorów jest także to, że nagrywają obraz “w pętli” i w przypadku zapełnienia karty SD kasują wyłącznie najstarsze dane. W następstwie tego w razie kolizji nie trzeba się martwić, iż wydarzenie nie zostało zarejestrowane przez brak pamięci na karcie.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]