shuttersy wewnętrzne, okiennice ozdobne

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Urządzając dom, na ogół nie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od fantazji domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale gros osób zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż te okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Ozdobne okiennice typu shutters – sterowanie kątem lameli bez użycia łańcuszków

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one także praktyczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj gustowny wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba również podkreślić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez pomocy żyłek, co rodzice małych dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które poplątać wystające linki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]