Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Szukasz sklejek szalunkowych? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane mają przeważnie swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]