Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków Kraków - sprawdź informacje o ofercie na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na spore ceny nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też troska o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o usługach danej firmy mówią dotychczasowi klienci.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]