Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Dowiedz się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i galerie zlokalizowane w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz urok lokalnego folkloru.

Witryna o atrakcjach turystycznych Małopolski nie zapomina obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży po naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego