Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Skieruj się w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wyprawy w Alpy.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już na wskroś wszystkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, często zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – fantazja wspinaczy z całego świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę krajów, m.in. Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Les Droites. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla entuzjastów gór

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest sporo interesujących propozycji adresowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już pewne umiejętności narciarskie i utrzymują odpowiednią kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi przede wszystkim wymiar szkoleniowy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niedużych, maksymalnie siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym radość z pokonywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]