Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Skorzystaj z pomocy specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Nieduże podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi właściwie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także nadmienić o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się wyłącznie cenami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy mają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]