Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Kliknij tu po więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni przelew (standardowy przelew, przelew pocztowy bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie możliwych błędów często przydarzających w czasie tej czynności.

Dlaczego warto wdrożyć mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza około 100 faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące śledzenie spływu opłat) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]