Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych względów. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, zwykle przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po kilku latach i te pomieszczenia stają się na tyle zagracone, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, strychu oraz mieszkania.

Odbiór starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak części stolarki okiennej, stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio dużym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zwykle raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie materiału

Stare meble, jeżeli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być trafić na wysypisko lub zostać spalone. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą być znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji kolejnych biurek, stołów bądź półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]