Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Dowiedz się więcej o lokalu na komunie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to na ogół pierwsza istotnie wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy wyprawić obiad w domu?

Już przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali komunijnej. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia z okazji komunii zmieniły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, w których bierze udział czasem ponad setka gości, wobec tego zazwyczaj urządzane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najładniejszą salę, radzimy wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko będzie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym poważnym problemem może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym radzimy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu dań na komunie. Ważne jest też to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja komunii – upominki, animator, pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij wynająć fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, zadbanymi wnętrzami. Dodatkową zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice z reguły zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek z motywami militarnymi czy quada.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]