Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – by stosownie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jednak też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]