Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny - tu poznasz korzystną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, dlatego też troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było idealne. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, w szczególności jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych i znajomych. Niżej przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrztu – co wypada mieć na uwadze?

Kiedyś chrzciny odbywały się wkrótce po urodzeniu dziecka, nieraz nawet w tym samym dniu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przekształcił się w istotny dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, więc jest organizowany zazwyczaj parę miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dokładne rozważenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, a także świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd. Wybierając w parafii termin obrzędu zalecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą jechać do nas z przeróżnych krańców kraju. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest potrzebne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Rodzina z reguły skupia się na zabawkach, jednak rodzicom więcej radości dadzą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, ubranka bądź wózek dla dziecka.

Lokal na chrzciny albo impreza w mieszkaniu – co wybrać?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny dziecka, zatem nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni mogli być zapraszani na odświętne przyjęcie. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców. Przeglądając propozycje sal, w których można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują rewelacyjnie przystrojone miejsce, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań harmonizującą z charakterem imprezy oraz który zagwarantuje biegłą obsługę uczestników. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, rekomendujemy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast siedzieć przy stoliku mogą bawić się pod gołym niebem, a fotograf albo rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu bądź zarezerwowanego hotelu.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]