Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Czyszczenie WordPress - dowiedz się więcej o tej usłudze.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony malware, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest niemożliwe? Grafiki na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci portali? To jedynie kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takim przypadku konieczne jest bezzwłoczna reakcja, żeby znaleźć przyczynę infekcji i przywrócić stronę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron www na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanych stron na WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, a także kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko dalszych ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Eliminacja wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie przydarzy się za jakiś czas, dlatego istotne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]