Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o magnetoterapia sprzęt.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza też ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]