Jak działają aparaty do ultradźwięków?

Jeśli potrzebujesz aparatu do ultradźwięków, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do poprawy przepływu limfy, łagodzenia bólu i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]