fala uderzeniowa, aparat do fali uderzeniowej

O leczeniu falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego ?

Gdzie wykorzystywane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, jak zespół bolesnego barku, zapalenie ścięgien, kolano skoczka czy bóle w okolicy bioder. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – 70% skuteczności

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia zastosowanie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w 70-80% przypadków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]