W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Więcej o laser wysokoenergetyczny cena.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal każdej części ciała. Nierzadko jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, haluksów, lumbago oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]